L2 διαχειρίσιμη Network Switch Gigabit 16 1000M SFP Πορτ-8 1000M RJ45 Port

L2 διαχειρίσιμη Network Switch Gigabit 16 1000M SFP Πορτ-8 1000M RJ45 Port

Διαχείριση Gigabit ινών Switch OFS-MGSF16T8 Διαχείρισης Gigabit ινών Switch OFS-MGSF16T8 είναι ένα διακόπτη L2 / L4 Gigabit Ethernet με 8 10/100 / 1000M θύρες RJ45 και 16 1000M SFP οπτικών θυρών. Το υλικό υποστηρίζει μεταγωγής wire-speed του δεύτερου στρώματος. Οι χρήστες μπορούν να ρυθμίσετε τις διάφορες λειτουργίες του ...

Λεπτομέρειες προϊόντος


Διαχείριση Gigabit ινών Switch OFS-MGSF16T8

Διαχείριση Gigabit ινών Switch OFS-MGSF16T8 είναι ένα διακόπτη L2 / L4 Gigabit Ethernet με 8 10/100 / 1000M θύρες RJ45 και 16 1000M SFP οπτικών θυρών. Το υλικό υποστηρίζει μεταγωγής wire-speed του δεύτερου στρώματος. Οι χρήστες μπορούν να ρυθμίσετε τις διάφορες λειτουργίες των διακοπτών μέσω της θύρας Ethernet στο WEB. Ενσωματωμένο σύστημα άμυνας ARP και DOS μπορεί αποτελεσματικά άμυνα η ARP, DOS και διάφορα επίθεση ιών, άλλωστε.

  • Διαχείριση Gigabit ινών Switch OFS-MGSF16T8 είναι ένα διακόπτη L2 / L4 Gigabit Ethernet με 8 10/100 / 1000M θύρες RJ45 και 16 1000M SFP οπτικών θυρών. Το υλικό υποστηρίζει μεταγωγής wire-speed του δεύτερου στρώματος. Οι χρήστες μπορούν να ρυθμίσετε τις διάφορες λειτουργίες των διακοπτών μέσω της θύρας Ethernet στο WEB. Built-in ARP και DOS άμυνας σύστημα μπορεί αποτελεσματικά άμυνα η ARP, DOS και διάφορα επίθεση ιών, άλλωστε, είναι επίσης εξοπλισμένο με πολλά ισχυρά χαρακτηριστικά: μια ολοκληρωμένη QoS, που εκτείνονται σε δέντρο, καταστολή καταιγίδα, έλεγχος εύρους ζώνης, IGMP Snooping, ACL ελέγχου πρόσβασης , DHCP snooping κλπ, πολύ κατάλληλο για τις μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις, το δίκτυο της πανεπιστημιούπολης, και εφαρμογές συνάθροιση ΜΑΝ.

  • ARP άμυνα: η λειτουργία της διεύθυνσης MAC και το λιμάνι δεσμευτικές και MAC φίλτρα ασφαλείας η διεύθυνση μπορεί αποτελεσματικά την άμυνα στην επίθεση ARP? DHCP υποκλοπή μπορεί να παρέχει προστασία ARP για τους χρήστες να αποκτήσουν το MAC δυναμικά.

  • QoS: υποστήριξη για πολλαπλές στρατηγική QOS. Με βάση τη ρύθμιση προτεραιότητας 802.1p, κάθε θύρα παρέχει οκτώ ουρές προτεραιότητας. IP-DSCP μπορεί να χωριστεί σε διάφορα επίπεδα υπηρεσιών σύμφωνα με την κεφαλίδα IP, να επιτευχθεί μια συνολική QOS. AUTO VOIP να ρυθμίσετε τη θύρα με την υψηλότερη προτεραιότητα του σήματος φωνής, τη βελτίωση της ποιότητας φωνής του τηλεφωνικού δικτύου IP σε μεγάλο βαθμό.

  • Spanning tree: Στηρίξτε το πρότυπο IEEE 802.1D και IEEE 802.1w (Rapid Spanning Tree Protocol) και το IEEE 802.1s (Πολλαπλές που εκτείνονται σε δέντρο πρωτοκόλλου).

  • AUTO DOS: την άμυνα της τα ακόλουθα DOS επίθεση με επτά διαφορετικές μορφές.

  • Επίθεση Land: ο επιτιθέμενος στέλνει πλαστά TCP SYN πακέτα της ροής πληροφοριών με την ίδια διεύθυνση IP προέλευσης, διεύθυνση IP προορισμού, το σύστημα θύμα προσπαθεί να στείλει ένα πληροφόρησης απάντηση στον εαυτό του, να οδηγήσει σε διαταραχή του συστήματος και θα παραλύσει ή επανεκκίνηση.

  • Blat επίθεση: ο επιτιθέμενος στέλνει πλαστά πακέτα με τον ίδιο αριθμό θύρας προέλευσης και το λιμάνι προορισμού αριθμό, το σύστημα θύμα προσπαθεί να στείλει ένα πληροφόρησης απάντηση στον εαυτό του, να οδηγήσει σε σύστημα κολλάει ή την επανεκκίνηση.

  • Smurf επίθεση: ο εισβολέας χρησιμοποιεί πλαστή διεύθυνση πηγής του στόχου επίθεση για να λειτουργήσει η διαδικασία ping σε μια διεύθυνση εκπομπής. Στη συνέχεια, όλες οι δραστικές οικοδεσπότες θα την απάντηση του το στόχο, που οδηγεί σε συμφόρηση του δικτύου ή διαταραχή.

  • Ping από τις πλημμύρες: πλημμύρες ο στόχος από τις καταιγίδες ping εκπομπής, έτσι ώστε το σύστημα να μην μπορεί να ανταποκριθεί στις νόμιμες αλληλογραφία.

  • SYN / SYN-ACK πλημμυρίσει: πλημμυρίζει το σύστημα στόχο τρύπα από SYN ή SYN πακέτο / ACK.

  • Προστατέψτε το άκυρο επίθεση TCP: Αποτρέψτε την πλημμύρα των δεδομένων που προκαλούνται από τις άκυρες πακέτα TCP.

  • Ping επίθεσης Θανάτου: Στέλνει ένα πολύ μεγάλο αίτηση ICMP πακέτα ( «Ping»), πρόθεσή της είναι να προκαλέσει τον στόχο εισόδου υπολογιστή υπερχείλιση μνήμης, έτσι ώστε ο υπολογιστής έχει παραλύσει.

  • Καταστολή Θύελλα: μπορεί να ρυθμιστεί με το Broadcast, multicast, DLF κυκλοφορίας.

  • ACL Ελέγχου Πρόσβασης: χρησιμοποιείται για τον έλεγχο της ανταλλαγής των πακέτων από το λιμάνι, για να εξασφαλίσει ότι η ιστοσελίδα intranet δεν είναι η πρόσβαση για τους χρήστες χωρίς αρχή, ενώ έμμεσα υπερασπιστεί ARP επίθεση.

  • IGMP Snooping: Υποστήριξη IGMP έκδοση 2 (RFC 2236): IGMP Snooping χρησιμοποιείται για να καθοριστούν οι ομάδες multicast να διαβιβάσει πακέτα πολλαπλής διανομής για να αποφευχθεί η σπατάλη εύρους ζώνης όταν ένα multicast δίκτυο πακέτων υπερχείλισης.

  • Υποστήριξη για έλεγχο ταυτότητας 802.1x, και να παρέχει στους χρήστες πρόσβαση σε έλεγχο ταυτότητας.

  • Φιλτράρισμα Μέγιστη ταχύτητα - Αποθήκευση - προς τα εμπρός λειτουργία, παρέχοντας μια αληθινή δομή μεταγωγής μη αποκλεισμού.

  • Υποστήριξη της λειτουργίας των mirroring το λιμάνι, συνάθροιση λιμάνι, το όριο ταχύτητας θύρα.

  • Υποστηρίξτε το VLAN λιμάνι-βάση και IEEE802.1q με βάση VLAN.

μοντέλο προϊόντος

OFS-MGSF16T8

Υποστηριζόμενα συμφωνίας

IEEE802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE802.1q, IEEE802.1p, IEEE802.1z, IEEE802.1d, IEEE802.1s, IEEE802.1w, IEEE802.1ax, IEEE802.1ak
Μέγιστο μήκος πλαισίου

9216B

Αριθμός θυρών

16 SFP οπτικών θύρες, 8 θύρες RJ45

Δίκτυο Media

1000Base-LX: χρησιμοποιώντας λέιζερ μεγάλου μήκους κύματος (1310nm) διέσχισε το Πολύτροπη και μονότροπης ίνας, 550μ ίνα πολύτροπη είναι η μέγιστη απόσταση, ενιαία λειτουργία είναι 10-24km.
1000Base-SX: 62.5 μ m μέγιστη απόσταση μετάδοσης ινών πολύτροπη είναι 275m, χρησιμοποιήστε 50 απόσταση μέγιστη μετάδοση ινών πολύτροπη μ m έως 550 μέτρα
10Base-T: Cate-3 ή περισσότερα UTP? (στηρίξει μέγιστη απόσταση μετάδοσης 200m), 14880P / S
100Base-TX: Cate-5 UTP? (στηρίξει μέγιστη απόσταση μετάδοσης 100m), 148800P / S)
1000Base-T: Cate-5 UTP ή 6 UTP? (στηρίξει μέγιστη απόσταση μετάδοσης 100m), 1488000P / S)

VLAN πίνακα διευθύνσεων

4K

Πίνακα διευθύνσεων MAC

8 ΧΙΛ

Κρύπτη

32Mbits

το εύρος ζώνης backplane

48Gbit

Ποσοστό το φιλτράρισμα και την προώθηση

10Mbps: 14880pps
100Mbps: 148800pps
1000Mbps: 1488000pps

Διαστάσεις

440x280x44mm (1U19 ίντσας στάνταρντ σασί)

Χρήση του περιβάλλοντος

Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ℃ ~ 70 ℃? Αποθήκευσης humidity5% ~ 90% χωρίς συμπύκνωση

Θερμοκρασία εργασίας: 0 ℃ ~ 40 ℃? humidity10 εργασίες% ~ 90% χωρίς συμπύκνωση

Powe

Είσοδος: 90-264Vac, 50-60HZ? Έξοδος: 5V / 12Α

Κατανάλωση ενέργειας

Κατανάλωση ισχύος: Μέγιστο 60W

Εγγύηση

1 χρόνο αντικατάστασης, 3 χρόνια εγγύηση

Πιστοποίηση

Πιστοποίηση ROHS

Οδηγία της Ευρωπαϊκής Κοινότητας (CE) Ηλεκτρομαγνητική Συμβατότητα: Αυτός ο εξοπλισμός έχει δοκιμαστεί και διαπιστώθηκε ότι συμμορφώνεται με τις απαιτήσεις προστασίας των ευρωπαϊκών εκπομπών Πρότυπο EN55022 / EN60555-2 και το Γενικό Ευρωπαϊκή Ασυλία πρότυπο EN50082-1.

EMC:

EN55022 (1988) / CISPR-22 (1985), κατηγορία Α EN60555-2 (1995), κατηγορία Α

EN60555-3

IEC1000-4-2 (1995), 4K V CD, 8KV, AD

IEC1000-4-3 (1995), 3V / m

IEC1000-4-4 (1995), 1KV - (γραμμή ρεύματος), 0.5KV - (γραμμή σήματος)

Ομοσπονδιακή Επιτροπή Επικοινωνιών (FCC) δήλωση: Αυτός ο εξοπλισμός έχει δοκιμαστεί και διαπιστώθηκε ότι συμμορφώνεται με τα όρια για την κατηγορία Α υπολογιστική συσκευή, σύμφωνα με το τμήμα Ι του μέρος 15 των Κανονισμών FCC, τα οποία έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν εύλογη προστασία από τέτοιες παρεμβολές, όταν λειτουργεί ένα εμπορικό περιβάλλον.

Hot Tags: Switch L2 διαχειρίσιμη δικτύου, την Κίνα, το εργοστάσιο, προμηθευτές, κατασκευαστές
Ένα ζευγάρι:Διακόπτη Ethernet 24V Επόμενη:10/100/1000 M 8UTP + 2SFP Web διακόπτης έξυπνη διαχείριση

Εξεταστική

You Might Also Like