Μετατροπέας μέσων οπτικών ινών Ethernet Τιμή / οπτικών ινών σε μετατροπέα μέσων RJ45

Μετατροπέας μέσων οπτικών ινών Ethernet Τιμή / οπτικών ινών σε μετατροπέα μέσων RJ45

Οι μετατροπείς μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως αυτόνομη μονάδα ή ως μονάδα ολίσθησης στο πλαίσιο OPTFODUS Media Converter, OFS-RACK-14.

Λεπτομέρειες προϊόντος

Το OPTFOCUS Series Fiber Media Converter είναι ο εξοπλισμός μετατροπής οπτικών ηλεκτρονικών σημάτων Ethernet μεταξύ διεπαφής UTP 10 / 100M (TX) και διασύνδεσης 100M Fiber (FX). Το παραδοσιακό 10 / 100M Fast Ethernet μπορεί να επεκταθεί στην απόσταση των 120χλμ μέσω σύνδεσης οπτικών ινών. Η απόδοση και η ποιότητα των προϊόντων είναι εξαιρετική λόγω της υιοθέτησης της τελευταίας IC. 6 Οι ομαδικές ενδεικτικές λυχνίες LED μπορούν να παρακολουθήσουν πλήρως τις συνθήκες εργασίας των μετατροπέων. Είναι εύκολο για τους χρήστες να παρακολουθούν τις λειτουργίες του δικτύου. Τα προϊόντα σειράς με λογικές τιμές είναι ειδικά σχεδιασμένα για χρήστες δικτύου.Οι μετατροπείς σειράς OPTFOCUS μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνοι τους.


Οι μετατροπείς μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως αυτόνομη μονάδα ή ως μονάδα ολίσθησης στο πλαίσιο OPTFODUS Media Converter, OFS-RACK-14. Όπως και οι άλλοι μετατροπείς πολυμέσων OPTOFUS OFS, είναι καυσαεροί στο MC-Chassis.


Κύρια χαρακτηριστικά

◆ Συμμορφώνεται με τα πρότυπα IEEE 802.3, IEEE 802.3u 10 / 100Base-TX, 100Base-FX

◆ Η λειτουργία αυτόματης διαπραγμάτευσης επιτρέπει στη θύρα UTP να επιλέγει αυτόματα 10M ή 100M και Full Duplex ή Half Duplex

◆ Η θύρα UTP υποστηρίζει το crossover αυτοματισμού MDI / MDI-X.

◆ Υποστήριξη ελέγχου ροής

◆ Υποστήριξη πακέτων 1552 bytes

◆ Επεκτείνετε την απόσταση των ινών έως και 2χλμ για τις ίνες πολλαπλών λειτουργιών και 20-120χλμ για ίνες μονής κατεύθυνσης

◆ Ρυθμός μεταφοράς δεδομένων:

- TP: 10 / 100Mbps

- FX: 100Mbps

◆ Υποστήριξη λειτουργίας διπλής όψης:

- Λειτουργία πλήρους ή μισής αμφίδρομης λειτουργίας με αυτόματη διαπραγμάτευση (TP)

- Λειτουργία πλήρους ή μισής αμφίδρομης λειτουργίας με διακόπτη DIP (FX)

◆ Δείκτες LED: Ισχύς, FX 100, FX Link / Act, TX 100, TX FDX, TX Link / Act

◆ Υποστηρίζει λειτουργία σφάλματος σύνδεσης.

◆ Σχεδιασμός εσωτερικού ή εξωτερικού τροφοδοτικού για επιλογή από τελικούς χρήστες

◆ Το εσωτερικό κύκλωμα της παρεμποδισμένης βροντής θα μπορούσε να μειώσει σημαντικά τη ζημιά του μετατροπέα που προκαλείται από την πρόκληση κεραυνών.


Εφαρμογή

Αυτόνομη και κεντρική διαχείριση Media Converter Εγκατάσταση

Με την ανάπτυξη και επέκταση του υπάρχοντος δικτύου, το OFS-DM / DS παρέχει προηγμένη τεχνολογία μετατροπής μέσων για να καλύψει αυτό το είδος ζήτησης. Ο μετατροπέας μέσων σειράς OFS-DM / DS παρέχει την ποικιλία οπτικών ινών που συνδέουν τύπους επιλογών για να καλύψουν διαφορετικές εφαρμογές δικτύου. Είναι πολύ ευέλικτο για το OFS-DM / DS να λειτουργεί ως αυτόνομη συσκευή ή να εγκατασταθεί στο κεντρικό πλαίσιο του μετατροπέα Standard Media για κεντρική παροχή ισχύος. Το OFS-DM / DS είναι ιδανική λύση για την κατασκευή δικτύων FTTH (Fiber to the Home) ή FTTC (Fiber to the Curb) και FTTB (Fiber to the Building) για ISPs, πανεπιστημιουπόλεις και επιχειρήσεις.

图片 4.jpg


Τεχνικές προδιαγραφές

◆ Πρότυπο λειτουργίας:

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u Fast Ethernet 100BASE-TX / FX

IEEE802.3x

◆ Πίνακας διευθύνσεων MAC: 1K

◆ Buffer δεδομένων: 128Kb RAM

◆ Συνδετήρας: UTP: RJ-45,10 / 100Mbps; Fiber: SC, 100Mbps

◆ Καλώδιο:

UTP: Cat. 5 UTP (η μέγιστη απόσταση έως 100m)

Fiber (Singlemode): 8.3 / 125, 8.7 / 125, 9/125, 10 / 125μm (η μέγιστη απόσταση μέχρι 90km)

◆ Έλεγχος ροής

Πλήρης εκτύπωση διπλής όψης: IEEE802.3x

Half Duplex: Πίσω πίεση

◆ LED: Ισχύς, FX 100, FX Σύνδεσμος / Πράξη, TX 100, TX FDX, TX Link / Act.

◆ Ισχύς: Είσοδος: AC 110 ~ 265V ή DC: -36V ~ -72V

Έξοδος: DC 5V 1A

◆ Λειτουργία μετατροπής: Μεσαία μετατροπή

◆ MTBF: 80.000 ώρες

◆ Θερμοκρασία περιβάλλοντος: 0 ~ + 50 ℃

◆ Θερμοκρασία αποθήκευσης: -20 ~ +70 ℃

◆ Υγρασία: 5% ~ 95%

◆ Διαστάσεις:

Εξωτερική ισχύς: 26 (υψηλή) x 70 (πλάτος) x 94 (μήκος) mm

Ισχύς εσωτερικό: 30 (υψηλή) x 110 (πλάτος) x 140 (μήκος) mm

◆ Βάρος

Εξωτερική τροφοδοσία: 0,3kg

Ισχύς εσωτερικός: 0.6kg


Πληροφορίες οπτικών ινών


Τύπος

Συνδετήρας

Τύπος ίνας

ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ

Μέγιστη. απόσταση

TX power

Ευαισθησία

Προϋπολογισμός σύνδεσης

OFS-DM-2

ST / SC

Multimode

850 / 1310nm

2χλμ

-20 ~ -12dBm

-30dBm

10dBm

OFS-DS-25

SC

Singlemode

1310nm

25χλμ

-14 ~ -8dBm

-32dBm

18dBm

OFS-DS-40

SC

Singlemode

1310nm

40χλμ

-8 ~ -3dBm

-33dBm

25dBm

OFS-DS-60

SC

Singlemode

1310nm

60χλμ

-3 ~ 0dBm

-36dBm

33dBm

OFS-DS-80

SC

Singlemode

1550nm

80χλμ

-10 ~ -5dBm

-35dBm

25dBm

OFS-DS-100

SC

Singlemode

1550nm

100 χιλιόμετρα

-5 ~ 0dBm

-36dBm

31dBm

OFS-DS-120

SC

Singlemode

1550nm

100 χιλιόμετρα

-1 ~ 3dBm

-36dBm

35dBm



Πληροφορίες Παραγγελίας

Μοντέλο

Περιγραφή προϊόντος

OFS-DM-2

10 / 100M μετατροπέα multimode, η μέγιστη απόσταση οπτικών ινών έως 2 ή 5 χλμ.

OFS-DS-XX

10 / 100M μετατροπέα singlemode, μέγιστη απόσταση οπτικών ινών από 20 έως 120 km, xx για το ύψος της απόστασης.

OFS-W01 / 02 -xx

10 / 100M Singlemode Single Fiber Converters πρέπει να χρησιμοποιούνται και να παραγγέλλονται σε ζευγάρια. Ένα σύνολο WS01 πρέπει να συνδεθεί με ένα άλλο σύνολο WS02 για χρήση. WS01 που μεταδίδεται οπτικό μήκος κύματος 1310nm, λαμβάνουν οπτικό μήκος κύματος 1550nm? WS02 που μεταδίδεται οπτικό μήκος κύματος 1550nm, λαμβάνουν οπτικό μήκος κύματος 1310nm. Η μέγιστη απόσταση των ινών είναι μέχρι 20, 40, 60, 80 χιλιόμετρα. Το XX είναι το ποσό της απόστασης.

Η τεχνολογία Optfocus σας φέρνει πλέον τον καλύτερο ποιοτικό μετατροπέα οπτικών μέσων 100m οπτικών μέσων 1310nm dual fiber sm 25-60km sc από το επαγγελματικό εργοστάσιο της. Καλά γνωστή ως ένας από τους κορυφαίους κατασκευαστές και προμηθευτές των διαφόρων οπτικών ινών προϊόντων στην Κίνα, μπορούμε να σας διαβεβαιώσω για την καλή ποιότητα και την άριστη απόδοση.


ΠΛΗΡΩΜΗ & ΑΠΟΣΤΟΛΗ

Συσκευασία

Κάθε προϊόν συσκευάζεται σε σακούλα PE υψηλής ποιότητας, στη συνέχεια τοποθετείται σε κουτί ή χαρτοκιβώτιο και ασφαλίζεται με 2 ένθετα.

Τελευταία τοποθετήστε κάθε κιβώτιο σε παλέτες και τυλίξτε κατάλληλα για θαλάσσια ή αεροπορικά ταξίδια.


Πληρωμή και αποστολή

Πληρωμή

Τυποποιημένοι όροι πληρωμής: T / T 30% ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 70% BANLANCE πριν από τη ναυτιλία.

Ηλεκτρονική εντολή διασφάλισης συναλλαγών, όλα εξαρτώνται από εσάς.

Θα μπορούσαν να παρασχεθούν περισσότεροι όροι πληρωμής (PAYPAL, WESTERN UNION, MONEYGRAM).

Αποστολή

Χρόνος παράδοσης: Γενικά είναι 1-2 ημέρες αν τα εμπορεύματα είναι σε απόθεμα ή είναι 2-4 ημέρες αν τα εμπορεύματα δεν είναι σε απόθεμα, είναι ανάλογα με την ποσότητα.


ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

       Πιστοποιητικό CE Πιστοποιητικό CE   Πιστοποιητικό FCC



Προμηθευτής   Εκτίμηση   Πιστοποιητικό Πιστοποιητικό ISO

Αξιολογείται   με:


ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ


Τμήμα πωλήσεων

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

ΕΚΘΕΣΗ


ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Αν ενδιαφέρεστε για τα προϊόντα μας, παρακαλούμε συμπληρώστε τους παρακάτω λεπτομερείς όρους. Η ομάδα του OPTFOCUS θα σας προσφέρει διαφορετικές λύσεις μέσα σε 12 ώρες. Δωρεάν δείγματα είναι επίσης διαθέσιμα.

Hot Tags: Ethernet οπτικών μέσων τιμή μετατροπέα / οπτικών ινών σε μετατροπέα μέσων rj45, Κίνα, εργοστάσιο, προμηθευτές, κατασκευαστές
Ένα ζευγάρι:100M Fast Ethernet Media Converter 1310nm διπλή ίνα MM 2KM SC σύνδεσης Επόμενη:100M μίνι μέγεθος δίκτυο ινών Media Converter 1310nm ή 1550nm ενιαία ινών SM 20KM SC

Εξεταστική

You Might Also Like