Οπτικών ινών μετατροπέας Ethernet 100M 1310 ή ενιαία ίνα 1550nm SM 20-80KM SC

Οπτικών ινών μετατροπέας Ethernet 100M 1310 ή ενιαία ίνα 1550nm SM 20-80KM SC

Βοηθήματος με το σημερινό δίκτυο μεγαλώνει και επεκτείνεται, η παροχή OFS-WS01/02 προηγμένη τεχνολογία μετατροπής πολυμέσων να συμπληρώσετε αυτό το είδος της ζήτησης.

Λεπτομέρειες προϊόντος

Το OFS-WS01/02 είναι Fast Ethernet γέφυρα 100Base-FX ινών να 10/100Base-TX θωρακισμένο συνεστραμμένο ζεύγοςΜετατροπέας (STP). Υποστηρίζει επιλέξιμο για ημι-αμφίδρομη και Πλήρης-ντούμπλεξ λειτουργίες και υποστηρίζει μια ποικιλία από φυτικές ίνες επιλογές. Ο μετατροπέας auto-προσαρμόζεται στο υψηλότερο επίπεδο των επιδόσεων υποστηρίζεται από τη συσκευή που είναι συνδεδεμένη στη θύρα STP. Όταν η συσκευή είναι ένα διακόπτη ή ένα σταθμό εργασίας που υποστηρίζει πλήρη αμφίδρομη, ο μετατροπέας προσαρμόζεται στην αμφίδρομη λειτουργία και παρέχει ένα αποτελεσματικό 200Mbps εύρος ζώνης. Όταν η συνδεδεμένη συσκευή είναι ένα διανομέα ή ένα σταθμό εργασίας που υποστηρίζει μόνο τα μισά διπλής όψης, ο μετατροπέας προσαρμόζεται σε ημι-αμφίδρομη λειτουργία και παρέχει το εύρος ζώνης του ονομαστικού 100Mbps. Μια παράκαμψη διακόπτης παρέχει συνολική χειροκίνητο έλεγχο πάνω από το μισό/αμφίδρομη λειτουργία, σε fiber-optic διεπαφή. Του λιμένα ινών Μετατροπέας λειτουργεί στα 1310 nm και χρησιμοποιεί βύσματα ST, SC, FC ή WDM. Multi-λειτουργία μοντέλα ότι η υποστήριξη αποστάσεις έως 2 χιλιόμετρα και single-mode μοντέλα ότι υποστήριξη αποστάσεις μέχρι 20/40/60/80 χλμ είναι διαθέσιμα.


Η σειρά OFS-WS01/02 είναι με LFP (Link σφάλμα περάσει μέσω συνάρτηση) (LLCF/LLR) και το σχεδιασμό του διακόπτη DIP. LLCF/LLR συναγερμού διαχειριστές το πρόβλημα του μέσου σύνδεσμο αμέσως και να παρέχουν αποτελεσματική λύση για να παρακολουθεί το δίχτυ. Ο διακόπτης DIP παρέχει απενεργοποίηση ή ενεργοποίηση της λειτουργίας LFP. (Συνάρτηση LFP είναι προαιρετικό)


Κύρια χαρακτηριστικά

◆The η μετάδοση ενός καναλιού οπτικών σημάτων μπορεί να ολοκληρωθεί από ενιαία ίνα. Θα έχει διπλασιαστεί σε ποσότητα ινών μετάδοσης δεδομένων σε σύγκριση με τον τύπο ινών με δύο μονά κρεβάτια.

◆comply με IEEE 802.3, IEEE 802.3u 10/100Base-TX, πρότυπο 100Base-FX

◆Auto διαπραγμάτευση λειτουργία επιτρέπει την θύρα UTP σε αυτόματη επιλογή 10M ή 100M και Full Duplex ή ημι-αμφίδρομη λειτουργία

◆UTP θύρα υποστηρίζει MDI / MDI-X crossover αυτοκινήτων.

Έλεγχος ροής ◆Supporting

◆Supporting πακέτο 1536 byte

◆Extend ίνα απόσταση έως 2 χλμ για multi-λειτουργία οπτικών και 20-120 χλμ για single-mode ίνα

◆One οπτικών ινών, μήκος κύματος 1310nm, υποδοχή τύπου και απόσταση ποικίλλουν ανάλογα με το μοντέλο

-OFS-WS01-20: Tx-1310nm, Rx-1550nm

-OFS-WS02-20: Tx-1550nm, Rx-1310nm

◆Data ρυθμός μεταφοράς:

-TP: 10/100Mbps

-FX: 100Mbps

Υποστήριξη λειτουργίας ◆Duplex:

-Πλήρη ή ημι-αμφίδρομη λειτουργία με αυτόματη διαπραγμάτευση (TP)

-Πλήρη ή ημι-αμφίδρομη λειτουργία από DIP-switch (FX)

◆LED δείκτες: δύναμη, FX 100, FX σύνδεση/νόμος, TX 100, TX FDX, TX σύνδεση/νόμος

◆Supports σύνδεση λάθος περάσει λειτουργία.

◆Design της εσωτερικής ή εξωτερικής ισχύος προσφοράς για την επιλογή από τους τελικούς χρήστες

◆Internal κύκλωμα εμπόδισε βροντή θα μπορούσε να μειώσει σημαντικά βλάβη του μετατροπέα που προκαλείται από κεραυνό επαγωγή.


Εφαρμογή



Το αυτόνομο και κεντρική διαχείριση Media Converter εγκατάστασης

Βοηθήματος με το σημερινό δίκτυο μεγαλώνει και επεκτείνεται, η παροχή OFS-WS01/02 προηγμένη τεχνολογία μετατροπής πολυμέσων να συμπληρώσετε αυτό το είδος της ζήτησης. Ο μετατροπέας Media σειράς OFS-WS01/02 παρέχουν ποικίλες ίνας σύνδεση τύποι επιλογών για την κάλυψη δικτύου διαφορετικές εφαρμογές. Είναι πολύ ευέλικτο για OFS-WS01/02, για να λειτουργήσει ως αυτόνομη συσκευή ή να εγκαταστήσετε σε κεντρικό πρότυπο μέσων ενημέρωσης μετατροπέα σασί για συγκεντρωτικής εξουσίας παρέχουν. Το OFS-WS01/02 είναι ιδανική λύση για την οικοδόμηση μια λύση στο δίκτυο FTTH (οπτικές ίνες έως το σπίτι) ή FTTC (ίνα στο πεζοδρόμιο) και FTTB (Fiber στο κτίριο) για ISPs, πανεπιστημιουπόλεις και επιχειρήσεις.


Τεχνικές προδιαγραφές

Πρότυπο ◆Operating:

Ethernet 10BASE-T IEEE802.3

IEEE802.3U 100BASE-TX/FX γρήγορα-Ethernet

IEEE802.3x

Πίνακας διευθύνσεων ◆MAC: 1K

◆Data Buffer: 128Kb RAM

◆Connector: UTP: RJ-45,10/100Mbps? Ινών: SC, 100Mbps

◆Cable:

UTP: γάτα. 5 UTP (η μέγιστη απόσταση μέχρι to100m)

Φυτικές ίνες (Singlemode): 8.3/125, 8,7/125, 9/125, 10/125μm(the max distance up to 90km)

◆Flow ελέγχου

Πλήρης αμφίδρομη: IEEE802.3 x

Μισή μονάδα εκτύπωσης διπλής όψης: πίσω πίεσης

◆LED: ισχύς, FX FX σύνδεση/νόμος, 100, 100, TX TX FDX, TX σύνδεση/νόμος.

◆Power: εισόδου: AC 110 ~ 265V ή DC:-36V ~-72V

Παραγωγή: συνεχές ρεύμα 5V 1A

◆Conversion λειτουργία: μέτρια μετατροπής

◆MTBF: 80.000 ώρες

◆Ambient θερμοκρασία: 0 ~ + 50℃

◆ θερμοκρασία: -20 ~ + 70℃

◆Humidity:5% ~ 95%

◆Dimensions:

Εξωτερική ισχύς: 26 (υψηλό) x 70 (πλάτος) x 94 mm (μήκος)

Εσωτερική δύναμη: 30 (υψηλό) x 110 (πλάτος) x 140 mm (μήκος)

◆Weight

Εξωτερική ισχύς: 0.3kg

Εσωτερική δύναμη: 0.6kg


Ινών οπτικών πληροφοριών

Τύπος

Υποδοχή

Ίνα είδος

Μήκος κύματος

Μέγ. απόσταση

Ισχύς TX

Ευαισθησία

Σύνδεση προϋπολογισμού

OFS-W01/02-20

SC

20 χλμ.

1310/1550nm

20 χλμ.

-14 ~-6dBm

-32dBm

18dBm

OFS-W01/02-40

SC

40km

1310/1550nm

40km

-8 /-10 ~-3dBm

-35dBm

27/25dBm

OFS-W01/02-60

SC

60 χλμ

1490/1550nm

60 χλμ

-5 /-7 ~ 0dBm

-37dBm

32/30dBm

OFS-W01/02-80

SC

80 χλμ.

1490/1550nm

80 χλμ.

-3 /-5 ~ 2dBm

-37dBm

34/32dBm


Πληροφορίες παραγγελίας

Μοντέλο

Περιγραφή προϊόντος

OFS-DM01

10 / 100M πολλαπλού τρόπου μετατροπέα, η απόσταση max οπτικών ινών μέχρι 2 ή 5 χλμ.

OFS-DS01-XX

10 / 100M singlemode μετατροπέα, max οπτικών ινών απόσταση από 20 μέχρι 120 χλμ, xx για το ποσό της απόστασης.

OFS-W01/02 - xx

10 / 100M Singlemode ενιαία ίνα μετατροπείς πρέπει να χρησιμοποιείται και στα ζευγάρια που παραγγείλατε. Ένα σύνολο των WS01 πρέπει να συνδεθεί με ένα άλλο σύνολο των WS02 για τη χρήση του. WS01 μεταδίδονται 1310nm οπτικό μήκος κύματος, να λάβετε οπτική μήκος κύματος 1550nm? WS02 μεταδίδονται οπτικό μήκος κύματος 1550nm, λάβετε 1310nm οπτικό μήκος κύματος. Η μέγιστη απόσταση των ινών είναι μέχρι και 20, 40, 60, 80 km. XX είναι το ποσό της απόστασης.

Optfocus τεχνολογία τώρα σας φέρνει τα καλύτερα ποιότητας οπτικών ινών μετατροπέας ethernet 100m 1310 ή 1550nm ενιαία ίνα sm 20-80km sc από το επαγγελματικό εργοστάσιο. Οι γνωστοί ως ένας από τους κορυφαίους κατασκευαστές και προμηθευτές των διαφόρων ινών οπτικών προϊόντων στην Κίνα, εμείς να σας διαβεβαιώσω την καλή ποιότητα και εξαιρετική απόδοση.

Hot Tags: οπτικών ινών μετατροπέας ethernet 100 M 1310 ή 1550nm ενιαία ίνα SM 20-80KM SC, Κίνα, εργοστάσιο, προμηθευτές, κατασκευαστές
Ένα ζευγάρι:100M μίνι μέγεθος δίκτυο ινών Media Converter 1310nm ή 1550nm ενιαία ινών SM 20KM SC Επόμενη:Όχι

Εξεταστική

You Might Also Like